Za vínom do Šenkvíc 2016 - 5. ročník

Za vínom do Šenkvíc 4. júna 2016 - sobota od 14:00 do 22:00 hod

Šenkvice sú najväčšou vinohradníckou obcou v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a patria medzi najväčšie vinohradnícke obce na Slovensku. Je tak pochopiteľné, že vinohrady, víno a jeho ochutnávanie patria k miestnej kultúre rovnako ako dýchanie k životu. Už je to viac ako 5 rokov, čo vznikol nápad, ktorého výsledkom bol vznik skvelého vinárskeho podujatia, na ktorý sa každým rokom teší viac a viac priateľov a priaznivcov vína. Tento rok svoje pivnice, výrobné a prezentačné priestory otvoria naši vinári 4.6.2016.

Spolok vinárov a vinohradníkov v spolupráci s KIS a obecným úradom Vás srdečne pozýva na podujatie Za vínom do Šenkvíc, ktoré sa pomaly ale isto stáva jedným z najdôležitejších akcií našej obce. Aj tento rok putovanie Za vínom do Šenkvíc ako komorné podujatie odhalí vinárske zákutia, ktoré pri iných vinárskych akciách nie sú verejnosti dostupné.

Počas podujatia bude prístupný náučný vinohradnícky chodník vo vinici za „starým“ Obecným domom, kde nájdete vysadenú vzorku 30 najznámejších starých aj nových odrôd viniča. Chýbať nebudú ani tradičné sprievodné podujatia ako súťaž vo varení gulášu – Ockov kotlík, pečenie býka, kultúrny program zavŕšený tombolou.

Takže otvorte si kalendár a rezervujte si sobotu 4. júna 2016 na 5. ročník putovania za výnimočnými šenkvickými vínami. Podrobnejšie informácie o akcii a rezervácii vstupeniek sledujte na stránke www.senkvickevino.sk

Ľuboš Petrík, Spolok vinárov a vinohradníkov v Šenkviciach.